• oblasti
  • město
  • termín
Zvládněte stres s mindfulness
Kód: 111.18.O992.008.01
13.04.18
Uherské Hradiště
8 h
Lektor
Bc. Michal Šalplachta DiS.

Diplomovaný psychoterapeut v poradenství a psychoterapii zaměřené na člověka.

Supervizor, poradce, lektor a psychoterapeut. Mým profesním posláním je přispívat k rozvoji lidí, týmů a organizací. Za základní nástroje při své práci považuji sebepoznání, reflexi vlastní zkušenosti, otevřený dialog s druhými. Rád poskytuji zdroje inspirace a srozumitelné modely pro uchopení reality. Mým cílem je podporovat kultivaci vlastní osobnosti a posílení schopností duševní práce.

Co mi kurz přinese?
Na kurzu se dozvíte o tom co je to mindfulness. Jak pomocí mindfulness zvládat stres. Jaké jsou její další přínosy a možnosti využití v práci i soukromém životě. Proč vysoké školy jako Harvard a organizace jako Google nebo General Motors trénují své zaměstnance v mindfulness. Vyzkoušíte si jednoduché techniky tréninku mindfulness. Dozvíte se o dalších možnostech tréninku mindfulness.
Anotace kurzu
Mindfulness je jedním z nejúčinnějších nástrojů ke zvládání stresu. Mindfulness, česky všímavost nebo plné uvědomění, je schopnost záměrně věnovat pozornost tomu, co se děje v přítomném okamžiku, bez hodnocení, posuzování nebo očekávání. Je komplexní duševní schopností či vlastností, kterou je možné dále kultivovat. V současné době je jedním z nejvíce se rozvíjejících konceptů v oblasti osobního a profesního rozvoje. Jestliže je mezi podnětem a reakcí na podnět prostor pro svobodnou volbu, mindfulness umožňuje tento prostor rozšířit.

Opakem všímavosti je nevšímavost. Nevšímavého člověka řídí autopilot, je roztržitý, nepřítomný, impulzivní. Všímavý člověk je pilotem svého života, soustředěný, pozorný, dělá uvědomělá rozhodnutí. Všímavost je podkladem pro správné využití všech duševních schopností. Rozvoj všímavosti přispívá ke zlepšení schopnosti zvládat stres, zvládat emoce, zvládat komunikaci, zlepšuje pozornost, zmenšuje počet chyb a chybných rozhodnutí, rozvíjí empatii a soucit. V neposlední řadě všímavost přispívá k celkové životní pohodě, k psychickému i tělesnému zdraví.

Maximální počet účastníků: 25 osob.
Pro koho je kurz určen?
Každému, kdo by se chtěl naučit zvládat stres a emoce a přispět tak ke svému osobnímu i pracovnímu rozvoji.
Přednášky

13.04.18 09:00 - 15:00
9:00 - 11:30 seminář, 11:30 - 12:30 oběd, 12:30 - 15:00 seminář

Zvládněte stres s mindfulness
13.04.18
Marlin, s.r.o., Města Mayen 1536, 686 01, Uherské Hradiště
2 400,- Kč bez DPH
2 904,- Kč s DPH
Počet volných míst: 20

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím